Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

Oda – pats didžiausias žmogaus organas ir viena pagrindinių jos funkcijų yra apsaugoti žmogaus organizmą nuo įvairiausių kenksmingų aplinkos veiksnių (mechaninių pažeidimų, bakterijų ir kitų mikroorganizmų patekimo į organizmo vidų ir t.t.).

Odą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma ir hipoderma. Kiekvienas jų atlieka tam tikrą funkciją ir pasižymi tik jam specifinėmis savybėmis. Nors oda atsinaujina savaime, senstant šis procesas sulėtėja, joje sumažėja vandens, kolageno ir elastinių skaidulų kiekis, oda tampa plona, papilkėjusi, neretai pradeda pleiskanoti, atsiranda įvairių veido ir kūno odos raukšlių.

Deja, žmonija dar neatrado būdo, kaip sustabdyti senėjimo procesą, tačiau yra žinoma nemažai būdų, kaip jį sulėtinti. Vienas iš jų – paviršinių ir giliųjų odos sluoksnių drėkinimas. Renkantis drėkinamąsias veido ir kūno priežiūros priemones, svarbu atsižvelgti ne tik į savo odos tipą, bet ir į produkto sudedamąsias dalis bei jų savybes. Taigi, kokių veikliųjų medžiagų ieškoti priemonių aprašymuose norint išsirinkti efektyviai drėkinančius produktus?

Hialurono rūgštis. Hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga, esanti žmogaus organizme, tačiau mums senstant ir dėl kenksmingų aplinkos veiksnių (saulės spinduliuotės, oro taršos, laisvųjų radikalų poveikio ir t.t.) jos natūraliai mažėja. Hialurono rūgštis yra vienas pagrindinių odos komponentų, lemiančių odos elastingumą ir stangrumą. Ši, vandenį sulaikanti rūgštis, yra unikali daugeliu savybių, viena pagrindinių – hialurono rūgštis sugeba prisijungti tūkstančius vandens molekulių. Taip į odos ir kitus kūno audinius patenka daugiau vandens. Hialurono rūgštis atlieka didelį vaidmenį išlaikant vandenį odoje, taip pat palaikant jos elastingumą.

Glikolio rūgštis. Glikolio rūgštis natūraliai išgaunama iš cukranendrių, vynuogių ir burokėlių. Ji itin gerai drėkina, gaivina ir regeneruoja odą. Ši rūgštis yra mažos molekulinės masės, todėl skverbiasi giliai į odą. Glikolio rūgštis turi „anti-aging“ poveikį (stabdo odos senėjimo procesą), slopina keratinizaciją (paviršinio odos sluoksnio storėjimą), mažina pigmentaciją ir aknės simptomus, taip pat skatina kolageno gamybą odoje, todėl oda tampa daug elastingesnė, glotnesnė, sumažėja raukšlės.

Pieno rūgštis. Pieno rūgštis natūraliomis sąlygomis yra randama rauginto pieno produktuose – kefyre, rūgpienyje, sūriuose, jogurte. Pieno rūgštis geriausiai veikia paviršinius odos sluoksnius. Ji padeda sulaikyti drėgmę odoje, atkuria normalų odos pH ir saugo odą nuo išsausėjimo. Skatinamas ne tik odos drėkinimas, bet ir ląstelių atsinaujinimas.

Šlapalas. Šlapalas (kartais literatūroje dar vadinamas Urea) yra natūraliai žmogaus organizme pasigaminanti ir kartu su prakaitu bei šlapimu šalinama medžiaga. Šlapalas yra priskiriamas natūraliai drėkinantiems faktoriams (NDF), kurie leidžia išsaugoti natūralią drėgmę odoje ir pasižymi itin geromis apsauginėmis bei drėkinamosiomis savybėmis. Šis ingredientas yra ypač tinkamas sausai ar dehidratuotai odai, kadangi prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir palaiko reikalingą drėgmės lygį.

Alijošius. Alijošius, dar kitaip vadinamas alaviju (Aloe vera), jau nuo seno žinomas kaip gydomuoju poveikiu pasižymintis augalas, taip pat labai gerai drėkinanti bei nuo senėjimo sauganti odos priežiūros priemonė. Alijošius labiausiai veikia mūsų paviršinį odos sluoksnį, kurį drėkina bei slopina įvairius uždegiminius procesus.

Įvairūs aliejai. Rinkoje galima suskaičiuoti daugybę drėkinančiomis savybėmis pasižyminčių aliejų. Iš jų vieni populiariausių yra: alyvuogių, migdolų, simondsijų (jojoba), nakvišų bei kokosų aliejai. Naudojant aliejus svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Aliejai pasižymi ne tik puikiomis drėkinančiomis savybėmis, turi gydomąjį ir odą puoselėjantį poveikį, bet ir aprūpina odą riebaluose tirpiais vitaminais, pavyzdžiui, vitaminais A, D ir E.

Vertėtų nepamiršti, kad labai svarbu odą drėkinti ir „iš vidaus“. Visų organizmo ląstelių pagrindinė sudedamoji dalis yra vanduo. Organizme sumažėjus vandens kiekiui, oda atrodo papilkėjusi, plona, neretai pradeda ir pleiskanoti, atsiranda gilesnės raukšlės ir spuogeliai. Geriant pakankamai vandens ląstelės yra aprūpinamos pakankamu jo kiekiu, todėl padidėja odos elastingumas bei stangrumas. Dar viena puiki vandens savybė – sveika ir sudrėkinta oda daug geriau sugeria jūsų naudojamas kosmetines priemones, todėl jų efektyvumas padidėja.

Mūsų rekomenduojamos odos priežiūros priemonės:

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.