Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

Kuperozė

Rožinė yra gana dažnai sutinkama lėtinė odos būklė, kuri pasitaiko iki 10 procentų žmonių. Ją pastebėti nėra sunku, rausva centrinė veido dalis, plika akimi pastebimi paryškėję kapiliarai ir į aknę panašus bėrimas atskleidžia rožinei būdingus požymius.

Rožinės priežastys: vis dar nėra aišku, kas tiksliai sukelia rožinę, tačiau medikai remiasi trimis galimomis teorijomis. Pirmoji, kad rožine sergantieji turi aukštą katelicidinų lygį, todėl oda yra žymiai jautresnė infekcijoms ir joje greitai prasideda uždegiminiai procesai. Taip pat manoma, kad rožinę gali išprovokuoti ultravioletiniai spinduliai. Jie sukelia saulės elastozę, išsiplėtusius kapiliarus ir imunosupresiją. Pagrindinis šalutinis poveikis yra angiogenezė – naujų kraujagyslių vystymasis. Rožinės sukėlėju gali būti ir veido erkutės, kurias turime visi. Jos gyvena odoje prie daugiausiai riebalų turinčių plauko folikulų, tam, kad galėtų misti riebalais. Jei odos barjeras yra pažeistas, veido erkutės prasiskverbia į odą giliau ir taip perneša nešvarumus į plauko folikulus bei juos užkemša.Rožinę taip pat gali lemti genetiniai faktoriai. Jeigu turite giminaičių, sergančių šia liga, tikėtina, kad ir jūs galite susirgti rožine.

Rožinė kiekvienam žmogui yra skirtinga – vienam ji sukelia vos pastebimą rausvumą, o kitam ryškų raudonį, išsiplėtusius kapiliarus ir papules.

Ši liga yra skirstoma į keletą stadijų:
1. Pirma stadija. Ilgalaikė eritema (paraudimas), išsiplėtę kapiliarai, saulės elastozė, jautri oda.
2. Antra stadija. Uždegiminės papulės ir pustulės, kai kuriose vietose jaučiamas deginimo arba niežėjimo jausmas, pastebimos išsiplėtusios poros, dažni uždegimai, odos paraudimas dideliuose odos plotuose.
3. Trečia stadija. Sunkus ir nuolatinis odos raudonumas, uždegiminiai mazgeliai, hiperplazija (intensyvus ląstelių dauginimasis tam tikruose audiniuose) ir edema (skysčių kaupimasis audiniuose), kapiliarų išsiplėtimas ir odos storėjimas.

Rožinė – tai odos būklė, lydinti žmogų visą gyvenimą. Ji nėra išgydoma, tačiau tinkamai prižiūrint odą galima ženkliai sušvelninti jos simptomus. Apačioje patariame, kaip reikia rūpintis oda, norint sukontroliuoti rožinę.

  • Valykite odą su šiltu vandeniu ir švelniu valikliu, kuris nesausina odos, neturi kvapiklių ir dažiklių.
  • Venkite kosmetikos priemonių, kurios turi alkoholio, mėtų, pipirmėčių, eukalipto aliejaus arba kvapiklių.
  • Naudokite apsaugą nuo saulės.
  • Jei jums nuolat pasikartoja edema, švelniai masažuokite pažeistą odą kiekvieną dieną.
  • Venkite maisto produktų, kurie išplečia kraujagysles (aštrus ir daug prieskonių turintis maistas).
  • Jeigu jus apima karščio banga, įsidėkite ledo gabaliuką į burną – tai padės šiek tiek atvėsti ir neišplėsti kraujagyslėms.
  • Naudokite tinkamą kosmetiką, kuri reguliuoja raudonį ir pagerina odos išvaizdą.

 

Reikia konsultacijos?

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.