Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

Įvairiaspalvė dedervinė - atpažinimas ir gydymas. Įžvalgomis ir rekomendacijomis dalinasi gyd. dermatovenerologė Alicija Ramaška

Įvairiaspalvė dedervinė, Pityriasis Versicoclor, Tinea Versicolor – dažna paviršinė grybelinė odos liga. Sukelėjas yra Malassezia grybeliai, dažniausiai Malassezia furfur rūšis,  dar kitaip vadinami Pityrosporum ovale ir Pityrosprum orbiculare. Šie grybeliai yra odos normalios mikrobiomos dalis, t.y. normaliomis sąlygomis nedideli kiekiai randami žmogaus viršutinės kūno dalies epidermyje ir plaukų folikuluose ir jokių simptomų nesukelia. Grybelį veistis, ligą atsirasti ir plisti paskatina šiltas ir drėgnas klimatas, padidėjęs prakaitavimas, riebi oda, nutukimas, imuniteto susipnėjimas, nepakankama higiena. Dažniausiai serga paaugliai ir jauni suaugę žmonės, vienodai vyrai ir moterys. Kitam žmogui liga nėra užkrečiama.
 
Besidauginantis Malassezia grybelis sukelia paviršinius odos spalvinius pakitimus gausiai prakaituojančiose srityse – nugaros, krūtinės viršutinėse dalyse, po krūtimis, pažastyse, kirkšnyse. Priklausomai nuo odos fototipo, atsiranda šviesiai rusvų, rausvai rusvų ar rudų, ryškiais kraštais, dėmių. Negydant ir ligai plintant dėmės gali susilieti ir apimti visą viršutinę kūno dalį. Svarbus požymis – smulkios sėleninės pleiskanos, išryškėjančios pagramdžius bėrimus. Gali būti ir nestiprus niežėjimas.
 
Būnant saulėje esant įvairiaspalvės dedervinės bėrimams, aplinkinė oda įdega, o bėrimų vietose lieka baltos dėmės. Tikslus mechanizmas nėra žinomas, bet manoma, kad taip įvyksta dėl to, jog Malassezia furfur grybelis gamina azelainę rūgštį, kuri blokuoja melanino sintezę. Todėl prieš būnant saulėje svarbu apžiūrėti odą ir išgydyti esančias dėmes. Ligą nustato ir gydymą skiria gydytojas dermatovenerologas. Dažniausiai nustatoma apžiūrint esant tipiškiems bėrimams. Galima atlikti bėrimų pleiskanų mikroskopinį tyrimą, jodo tirpalo mėginį (nusidažo ryškiau) ar apžiūrėti Vudo lempa (švyti geltona ar gelsvai žalsva spalva). Gydymui paprastai skiriami priešgrybeliniai vietiniai preparatai – kremai, losjonai, prausikliai/ šampūnai arba retais atvejais ir geriami priešgrybeliniai vaistai. Gydant dedervinę dėmės gana greitai išnyksta, tačiau grybelis nuo odos nepanaikinamas, tik sumažinamas jo kiekis. Todėl liga gali atsinaujinti, vėl susidarius palankioms sąlgoms. Tokiu atveju gydomieji preparatai, dažniausiai prausikliai, skiriami ir profilaktiniam vartojimui.
 
Gydytoja rekomenduoja:
Ir gydymui, ir profilaktikai puikiai tinka oktopirokso, klimbazolio ir baltojo ichtiolo preparatai  - Mediket Versi prausiklis ir Vitella Versi gelis. Klimbazolis veikia prieš Malassezia grybelį, oktopiroksas padeda slopinti grybelio dauginimąsi, baltasis ichtiolas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir reguliuoja riebalų sekreciją.
 
Naudojimas: Vitella Versi gelis tepamas kasdien 3-4 sav. bėrimų vietose, švelniai įtrinamas, nenuplaunamas. Mediket Versi prausiklis vartojamas visai viršutinės kūno dalies odai prausti kasdien 2 savaites, vėliau kas antrą dieną dar 2 savaites, kitas 4-6 savaites naudoti vieną kartą per savaitę, išmuilavus palaikant 2-3 minutes.
 
Rekomenduojamos priemonės: Mediket Versi 120 ml Mediket Versi 200 ml, Vitella Versi 100 ml .
 
Alicija Ramaška, gyd. dermatovenerologė
Alicija Ramaška, gyd. dermatovenerologė
Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.