Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

Gyd. dermatovenerologė D. Mačiulienė apie įvairiaspalvę dedervinę: atpažinimas ir gydymas

Tai grybelinė liga, jos priežastys ne visai aiškios. Susidarius palankioms sąlygoms, grybelis pradeda daugintis, didėja jo kiekis, todėl atsiranda ligai būdingi bėrimai. Bėrimų atsiradimą lemiantys veiksniai yra: gausus prakaitavimas, prasta mityba, susilpnėjęs imunitetas, kontraceptikų naudojimas, sintetinių rūbų dėvėjimas.

Pastebimas dažnesnis sergamumas tarp jaunesnio amžiaus žmonių nepriklausomai nuo lyties.

Besidauginantis Malassezia grybelis sukelia paviršinius odos spalvinius pakitimus gausiai prakaituojančiose srityse – nugaros, krūtinės viršutinėse dalyse, po krūtimis, pažastyse, kirkšnyse.

Odoje atsiranda baltintos kavos spalvos, rusvų dėmelių, padengtų seleninėmis pleiskanėlėmis. Odą gali šiek tiek niežėti, bet ne visada. Negydant ir ligai plintant, dėmės gali susilieti ir apimti visą viršutinę kūno dalį. Vaikams ligos sukėlėjas dažniausiai pažeidžia galvos odą.

Liga dažniausiai išryškėja po deginimosi saulėje. Pleiskanėlės nusivalo ir lieka baltos dėmelės, nes išpurentas epidermio sluoksnis nepraleidžia saulės spindulių. Pleiskanėles ištyrus mikroskopiškai, nesunkiai nustatoma liga. Gydymas nėra sudėtingas, tam skirti specialūs priešgrybeliniai ir antibakteriniai šampūnai, kūnui bei plaukuotai galvos odai. Kartais gydymo kursą reikia kartoti.

Dažnai pacientai sumaišo įvairiaspalvės dedervinės simptomatiką su vitiligo, todėl svarbu, kad gydytojas apžiūrėtų ir nustatytų tikslią diagnozę ir paskirtų efektyvų gydymą.

Gydytoja rekomenduoja naudoti priemones specialiai sukurtas įvairiaspalvės dedervinės pažeistai odai prižiūrėti: Mediket Versi prausimosi gelį ir Vitella Versi kreminį gelį. Efektyviausiam rezultatui pasiekti, rekomenduojama priemones naudoti kartu.

Danutė Mačiulienė konsultuoja klinikoje Asmeda dėl įvairių odos ligų diagnostikos ir gydymo. Registracija konsultacijai: 8 612 85580 | 8 5 2154444.

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.