Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

Mineraliniai aliejai: kilmė, gamyba bei moksliniais tyrimais pagrįsta nauda odai

Paprastai aliejai yra skirstomi į įvairias grupes, kurios apsprendžia jų išgavimo būdus, skirtingas naudas, poveikį bei naudojimo būdą. Šiame straipsnyje aptariami mineraliniai aliejai: jų moksliškai pagrįsta nauda bei veiksmingumas ir išgavimo procesai.

Mineralinis aliejus kaip kosmetinis aliejus buvo pradėtas naudoti dar XX a. pabaigoje ir iki šiol yra sėkmingai naudojamas kaip vienas iš pagrindinių drėkinamųjų priemonių komponentų. Toks ilgaamžiškumas šiais laikais yra ko gero tvariausias mineralinio aliejaus veiksmingumo įrodymas.

Norint išgauti tokius mineralinius aliejus, kurių fizinės savybės ir grynumo lygis būtų tinkami naudoti kosmetikos sudėtyje, maisto gamyboje ir farmacijoje, reikia atlikti ilgai trunkančius medžiagos apdorojimo veiksmus. Taigi, mineralinio aliejaus gamyba yra ilgas ir pakankamai sudėtingas procesas, kurio metu angliavandeniliai iš naftos yra išskiriami ją perdirbant ir gryninant. Šių procesų metu taip pat yra pašalinami policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, kurie gali būti nesaugūs žmogaus organizmui.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad nafta (iš kurios ir išgaunami mineraliniai aliejai) yra visiškai natūralios kilmės gamtinė medžiaga, kuri, esant atitinkamoms sąlygoms, prieš tūkstančius metų susiformavo iš dideliais kiekiais jūros ar ežero gelmėse nusėdusio iškastinio planktono (smulkių, atviruose vandenyse plūduriuojančių organizmų, kurie atlieka svarbų vaidmenį palaikant jūros ekologinę pusiausvyrą) ir dumblių liekanų kitaip tariant, organinių medžiagų. Svarbu paminėti ir tai, kad kosmetikos ir kūno priežiūros gaminiuose naudojamos labai rafinuotos ir išgrynintos mineralinio aliejaus rūšys nėra tokios pačios, kaip „neapdorotos“ arba nerafinuotos  mineralinio aliejaus formos, kurios naudojamos automobilių, geležinkelių ir aviacijos pramonėje.

Naftos distiliavimo, perdirbimo proceso metu susidaro frakcijos, kurios skiriasi virimo diapazonu, vidutine molekuline mase bei savo klampumu – o klampumas yra matas, pagal kurį, dėl savo sudėtingos cheminės sudėties, mineraliniai aliejai yra klasifikuojami. Medicininiai, kosmetiniai ir maistiniai aliejai yra labai rafinuoti baltieji mineraliniai aliejai, kurių anglies atomų skaičius svyruoja nuo 15 iki 25 lengvųjų ir nuo 25 iki 50 sunkiųjų aliejų.

Kalbant apie mineralinių aliejų naudą, svarbu yra žinoti tai, jog ji yra daugialypė bei įrodyta moksliškai, sistemiškai atliekant skirtingus tyrimus.[1] Iš esmės mineraliniai aliejai yra saugūs ir tinkami daugeliui skirtingų odos tipų, įskaitant net ir jautrią kūdikių odą.[2] Atlikti tyrimai leidžia daryti išvadas, kad mineraliniai aliejai neužkemša porų, užkerta kelią spuogų atsiradimui, taip pat jų dėka oda tampa švelnesnė ir pagerėja jos elastingumas.[3] Tuo pačiu mineraliniai aliejai yra puikiai pritaikomi ir vonios aliejų gamyboje – atlikti tyrimai įrodė, jog mineralinio aliejaus pagrindo vonios aliejai į odą įsigeria kur kas geriau, nei augaliniai.[4]

Renkantis kosmetines priemones verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad skirtingų produktų sudėtyse naudojami mineraliniai aliejai vadinami labai įvairiai: jie gali būti įvardinami ir kaip skystasis parafinas, ir kaip parafino aliejus, skystas vazelinas ar vazelino aliejus ir kt., tačiau iš esmės tai yra tas pats, tokios pačios kilmės ingredientas.

Priemonės, kuriose yra mineralinio aliejaus:
1. Vitella Extreme vitamininis kremas
2. Vitella Zn
3. Vitella Ictamo
4. Vitella Ictamo Forte

Priemonių ieškokite ir didžiosiose šalies vaistinėse.


[1] A. V. Rawlings, K. J. Lombard, A review on the extensive skin benefits of mineral oil, 2012 [International journal of cosmetic science] https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1468-2494.2012.00752.x

[2] Lorena S. Telofski, Peter Morello, Catherine Mack Correa and Georgios N. Stamatas, The Infant Skin Barrier: Can We Preserve, Protect, and Enhance the Barrier? 2012 https://www.hindawi.com/journals/drp/2012/198789/

[4] Stolar, M.E. Evaluation of certain factors influencing oil deposition on skin after immersion in an oil bath. J. Soc. Cosmet. Chem. 17, 607–621 (1966).

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.