Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

MALASSEZIA GRYBELIS: ĮVAIRIASPALVĖS DEDERVINĖS SUKĖLĖJAS. KAIP PAGERINTI ODOS BŪKLĘ?

Žmonių odos mikroskopiniai tyrinėjimai atskleidė, kad odos paviršiuje gausu įvairių ,,gerųjų‘‘ bakterijų, grybų ir kitų mikroorganizmų. Daugiausiai mikroorganizmų yra randama paviršiniuose odos sluoksniuose – epidermyje ir plaukų folikuluose. Odos mikroflora, ant odos gyvenantys mikroorganizmai, dažniausiai nėra pavojingi žmogui, kartais jie netgi teikia naudą, sudarydami apsauginį ,,gerųjų‘‘ mikroorganizmų, kovojančių su ligų sukėlėjais, barjerą ant odos. Kai kurios odoje gyvenančios bakterijos ar grybai žmogui tampa pavojingi tik esant tam tikroms sąlygoms, rizikos veiksniams. Vienas iš tokių organizmų – Malassezia grybelis.

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad Malassezia grybelis sukelia tokias odos ligas, kaip įvairiaspalvė dedervinė. Gydant Malassezia grybelio sukeltas būkles gali būti naudojami geriamieji vaistai, tačiau jie veikia visą organizmą, gali sukelti daug nepageidaujamų reakcijų. Laimė, kad ant odos paviršiaus vietiškai naudojamos priešgrybelinės priemonės yra pakankamai efektyvios tiek mažinant grybelio sukeltų ligų simptomus, tiek profilaktikai.

Pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie paskatina nepageidaujamų odos būklių atsiradimą, yra:
• Drėgmė
• Prakaitavimas
• Stresas
• Nutukimas
• Imuninės sistemos susilpnėjimas

Dėl šių veiksnių susiformuoja palankios sąlygos aktyviai daugintis Malassezia grybeliui ir taip sukelti šią, iš daugelio nepageidaujamų, odos būklių:

įvairiaspalvę dedervinę – tai dar viena grybelio Malassezia sukeliama odos būklė, pasižyminti šviesiomis, tarsi išbalintomis, dėmelėmis ant kaklo, pečių, nugaros ar rankų odos. Kartais Malassezia grybelis yra vadinamas paplūdimio grybeliu, tik todėl, kad baltos dėmelės išryškėja dėl saulės poveikio. Tiesa, dėmelės gali būti ir rausvos, rudos, gali būti šviesesnės ar tamsesnės už aplinkinę nepažeistą odą. Dėmelės yra aiškių ribų, gali pranykti vėsiuoju metų laiku ir vėl išryškėti dėl šilumos ir drėgmės poveikio. Pažeistose odos vietose kartais gali būti juntamas odos sausumas ar niežėjimas. Įvairiaspalvė dedervinė nėra užkrečiama. Dažniausiai ši būklė pasitaiko paaugliams, jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo odos spalvos. Norint sumažinti simptomus ir užkirsti kelią grybelio dauginimuisi gali būti naudojamos įvairios priemonės – tai tam skirti kremai, losjonai, šampūnai. Esant rimtoms būklėms, kai nepavyksta sumažinti bėrimo, gali būti skiriami priešgrybeliniai vaistai. Gydymas paprastai padeda sustabdyti grybelio odoje sukeltą infekciją, tačiau odos spalvos pokyčiai pasiekiami tik po keleto mėnesių.

Norint išvengti Malassezia grybelio sukeliamų odos būklių, būtina kontroliuoti rizikos veiksnius – apsaugoti odą nuo drėgmės ir prakaitavimo, naudoti natūralių pluoštų drabužius, vengti streso, kontroliuoti kūno svorį ir užtikrinti gerą imuninės sistemos veiklą.

Mūsų rekomenduojamos odos priežiūros priemonės, esant įvairiaspalvei dedervinei:

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.