Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

LED šviesos nauda odai ir kaip žinoti ar atliekama procedūra yra kokybiška?

Kas yra šviesa?

Didžiąją istorijos dalį matoma šviesa buvo vienintelė žinoma elektromagnetinio spektro dalis. Šviesos gydomąsias savybes pastebėjo jau senovės graikai ir manė, kad šviesa sklinda tiesiomis linijomis, bei ištyrė kai kurias jos savybes, tokias kaip šviesos atspindys ir refrakcija (šviesos bangos lūžis). Elektromagnetinės bangos yra skirstomos į žemą dažnį turinčių radijo bangas, mikrobangas, infraraudonuosius spindulius, matomą šviesą, ultravioletinisu spindulius, bei į aukštą dažnį turinčią rentgeno ir gama spinduliuotę. Skirtingos matomosios šviesos spalvos skiriasi viena nuo kitos šviesos bangos ilgiu, kuris matuojamas nanometrais (nm). Mūsų akies tinklainė yra jautri nuo 400 iki 700 nanometrų bangos ilgių intervalui – matomąjai šviesai. Pasaulį suvokiame kaip nuo įvairių objektų atsipndėtą šviesą, kurią mantome kaip įvairias spalvas ir kurią priima mūsų akys, bei nerviniu impulsu perduoda smegenims.  

Kas yra šviesos terapija?

Manoma, kad islandų kilmės mokslininkas Nielsas Finsenas, kilęs  yra šiuolaikinės fototerapijos tėvas. Tam tikslui jis sukūrė pirmąjį dirbtinės šviesos šaltinį ir šviesos pagalba gydė įvairias odos infekcijas, tokias kaip vilkligę, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis. 1903 metais N. Finsenui buvo įteikta Nobelio premija medicinos ir fiziologijos srityje “už pripažinimą ir indėlį gydant ligas, ypač raudonąją vilkligę, naudojant koncentruotą šviesos spinduliuotę, kuria jis atidarė naują medicinos mokslo alėją”. Be to, daugelis profesionalių sporto komandų ir sportininkų nustatė, kad LED terapija gali būti naudojama palengvinant su sportu susijusių traumų gyjimui, o kineziterapeutai pažymėjo, kad pasveikimo laikas yra 50 kartų greitesnis nei be terapijos.

Šviesos terapijos metu yra naudojama LED  šviesos energija, kurios pagalba yra suaktyvinami natūralūs odos ląstelių procesai ir tokiu būdu pagreitinama odos regeneracija. Tai neinvazinė terapija, kurios metu oda atjaunėja, mažinama saulės padaryta žala, spuogai (acne), rožinė (rosacea), egzema, psoriazė, įvairūs dermatitai, jautrūs ir uždegiminiai sudirgimai, randai, bei skatinamas žaizdų gyjimas. LED diodų generuojamos šviesos bangos (skirtingos šviesos spalvos skiriasi šviesos bangos ilgiu) prasiskverbia į odą skirtingu gyliu ir atitinkamai, veikia skirtingai. Mėlynos šviesos skvarba yra apie 1 mm ir veikia prieš acne bakterijas, bei reguliuoja sebumo išsiskyrimą. Tai alternatyvus psoriazės ir egzemos gydymas, užkertantis kelią šių ligų paūmėjimui ateityje. Raudona šviesa skverbiasi kiek giliau odą, apie 1-6 mm ir stimuliuoja kraujo cirkuliaciją, skatina ląstelių regeneraciją, mažina skausmą, bei sustiprina aktyvių medžiagų įsiskverbimą į odą. Raudonos šviesos terapija yra medicinoje pripažintas metodas, efektyviai gydantis rožinę. Infraraudonoji spinduliuotė, naudojama šviesos terapijoje, skverbiasi giliausiai ir padidina ląstelių pralaidumą ir absorbciją, lygina smulkias raukšleles, pagerina odos elastingumą, sumažina skausmą ir uždegimą, bei pagreitina žaizdų gijimą ir gydo cistinius spuogus. Infraraudonieji spinduliai puikiai tinka kombinuoti kartu su raudona ir/arba mėlyna šviesomis. Šviesos terapija neturi kontraindikacijų ir pasižymi ilgalaikiu rezultatu, todėl tai yra itin populiari estetinės ir dermatologinės kosmetologijos procedūra, sprendžianti įvairias odos problemas.

Kas yra fotodinaminė terapija?

Indijos medicinos literatūroje, datuojamoje 1500 metų pr. Kr., aprašomas gydymas, kuriame įvairios žolelės ir jų ekstraktai derinami su natūralia saulės šviesa, tokiu būdu gydant ne pigmentines odos vietas. 1960 metais Lipson pranešė apie hematoporfirino darinį (HpD), kuris pasižymi jautrumu šviesai.  Šio darinio raida sukūrė šiandieninės fotodinaminės terapijos (PDT) pagrindą. Pirmą kartą apie fotodinaminės terapijos reiškinį mokslinėje literatūroje pranešė mokslininkas Raab su grupe 1990 metais. Pirmą kartą fotodinaminė terapija gydymo tikslais pradėta taikyti jau 1994 metais. Ryškus terapinis poveikis iš 1500 pacientų pastebėtas 92%.

Fotodinaminė terapija yra  fototerapijos rūšis, kurios metu reikalinga tam tikro bangos ilgio (tam tikros spalvos) šviesa, šviesai jautri cheminė medžiaga (fotosensibilizatorius) ir deguonis. Šių komponentų derinys lemia reaktyvių deguonies rūšių (ROS) susidarymą ir fototoksišką poveikį įvairių bakterijų, virusų ir grybelių ląstelėms. Ši terapijos rūšis yra pripažinta kaip neinvazinė ir tapo itin veiksminga ir saugi terapijos rūšis kosmetologijoje ir dermatologijoje įvairių odos ligų gydymui, tokių kaip aknė, rožinė, psoriazė, hiperkeratozės, bei kitos.

Fotodinaminė terapija (PDT) skirstoma į įprastą (L-PDT) ir dienos šviesa aktyvuojamą PDT (DL-PDT). Abiem atvejais yra reikalinga šviesai jautri cheminė medžiaga – fotosensibilizatorius, deguonis, bei šviesos šaltinis, kuris ir lemia fotodinaminės terapijos rūšį. Įprastai fotodinaminei fototerapijai priskiriamos procedūros, kurių metu šviesai jautri cheminė medžiaga yra aktyvuojama LED diodų skleidžiama šviesa, o DL-PDT terapijai priskiriamos procedūros, kurių metu cheminė medžiaga yra aktyvuojama dienos šviesa. Tai ypač efektyvi terapija, sprendžianti įvairias odos problemas, mažinanti raukšles, fotosenėjimo sukeltus požymius, odos nelygumus, bei sukelianti fototoksišką poveikį bakterijoms, virusams ir grybeliams.  Šiuolaikinėse estetinėse ir dermatologinėse procedūrose PDT naudojama kaip mono-procedūra ir kombinuojama kartu su kitomis terapijomis.  Pagrindinis ir unikalus PDT terapijos pranašumas yra tas, kad tai neinvazinis gydymas, veiksmingai atgaivinantis pažeistą odą ir sėkmingai gydantis įvairias dermatologines odos problemas.

Fotosensibilios medžiagos, naudojamos fotodinaminėje terapijoje.

Žinoma, kad PDT turi antimikrobinį (baktericidinį) veikimą. Fotosensibilizuojanti medžiaga, susikaupusi bakterijų ląstelėse po aktyvavimo tam tikra šviesa sukelia bakterijų ląstelių žūtį. Vienas iš efektyviausių fotosensibilizatorių yra aminolevulino rūgštis (ALA) – tai amino rūgštis, kurios mūsų organizmas pats nesintetina. Aminolevulino rūgštis yra pirmasis junginys natūralių pigmentų – porfirinų sintezės kelyje, iš kurio žinduoliuose sintetinamas raudonuosiuose kraujo kūneliuose esantis deguonies nešiklis – hemas, o augaluose – chlorofilas. Žmogaus organizme aminolevulino rūgštį mitochondrijose sintetina fermentas aminolevulino sintazė iš kitos aminorūgšties – glicino ir sukcinilo-CoA, kuris yra kofermento A ir gintaro rūgšties junginys. Augaluose, dumbliuose ir bakterijose aminolevulino rūgštis sintetinama iš glutamo rūgšties. Aminolevulino rūgštis nėra šviesai jautri medžiaga, tačiau priskiriama fotosensibilizuojančioms medžiagoms, nes yra pradinė medžiaga porfirinų sintezėje, kurie yra šviesai jautrios medžiagos. Porfirinai kaupiasi tik bakterijų, virusų ir grybelių ląstelėse, bei riebalinėse liaukose. Esant išoriniam šviesos šaltiniui ir deguoniui, porfirinas sukelia fotodinaminę reakciją ląstelėse – sukelia ląstelių membranų pažeidimą ir citotoksinį poveikį. Aknės gydymas fotodinamine terapija, kaip fotosensibilią medžiagą naudojant aminolevulino rūgštį, pripažinatas kaip itin veiksmingas, efektyvus ir atrankus gydymo metodas.

Naudojant įvairias fotosensibilizuojančias medžiagas, fotodinaminės terapijos pagalba galima gydyti platų spektrą odos ligų. Kita, efektyvi fotesensibilizuojančių medžiagų grupė yra įvairūs porfirino dariniai, pavyzdžiui, chlorofilinas arba chlorofilas.  Chlorofilas yra šviesai jautrus, iš augalų išskiriamas pigmentas, kuris geba sugerti tiek raudonos, tiek mėlynos šviesos bangas. Augalų ląstelėse sugertos šviesos energija yra panaudojama angliavandenių sintezėje, o kaip fotosensibilizuojanti medžiaga yra efektyvus agentas kovai su akne, kuperoze ir kitomis uždegiminėmis odos problemomis. Chlorofilo dariniai plačiai naudojami įvairių uždegiminių odos problemų mažinimui, o veikia tokiu pat principu, kaip ir aminolevulino rūgštis. Kita, natūrali fotosensibilizuojanti medžiaga yra pigmentas kurkuminas (išskiriamas iš ciberžolės šaknų ir stiebo), kuris pasižymi imuninio atsako moduliaciniu poveikiu ir tinka gydyti tokias odos problemas, kaip psoriazė. Asmenų, sergančių psoriaze, T limfocitai „atakuoja“ pačio žmogaus odos ląsteles. Kurkuminas skatina reaktyvių deguonies rūšių susidarymą mitochondrijose, kurios savo ruožtu stabilizuoja hipoksijos sukeltus faktorius HIF-1, kurie yra imuninio atsako reguliatoriai.

Kaip užtikrinti efektyvią fotodinaminės terapijos procedūrą?

Fotodinaminės terapijos veiksmingumas priklauso ne tik nuo fotosensibilizuojančios medžiagos, bet ir nuo šviesos bangos ilgio (spalvos), šviesos energijos, ekspozicijos trukmės, bei šviesos šaltinio. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tiek šviesos terapijos, tiek fotodinaminės terapijos metu naudojamos įrangos LED diodų galingumą, kuris lemia aukštą procedūros efektyvumą.

Esame oficialus EunSung Global ir medicininės estetikos įrangos gamintojo EunSung Global Lietuvoje atstovas. Dr. Light LED yra trijų skirtingų bangos ilgių (mėlyną 415 nm ilgio, raudoną 656 nm ilgio ir infraraudonają 830 nm ilgio) LED šviesą skleidžianti įranga, skirta naudoti šviesos ir fotodinaminės terapijos metu. Dr. Light LED šviesos įrangos pranašumas yra tas, kad ji nesukelia jokio šalutinio poveikio, dėl šios priežasties gali būti naudojama neskausmingai gydyti veido, kaklo ar galvos odos problemas, tokias kaip aknė, atopinis dermatitas, rožinė, kuperozė ir kitas.

Šioje svetainėje patalpinta tekstinė ir kita informacija yra medexy nuosavybė, kurią draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti negavus išankstinio sutikimo.

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.