Nemokamas pristatymas nuo 39 Eur

KAIP SUVALDYTI ROŽINĘ? JĄ PROVOKUOJANTYS VEIKSNIAI IR PREVENCIJA

Rožinė yra gana dažnai sutinkama lėtinė odos būklė, kuri pasitaiko iki 10 procentų žmonių. Ją pastebėti nėra sunku, rausva centrinė veido dalis, plika akimi pastebimi paryškėję kapiliarai ir į aknę panašus bėrimas atskleidžia rožinei būdingus požymius. Deja, visiškai išgydyti rožinės nėra įmanoma, bet galima sušvelninti jos simptomus.

ROŽINĖS SIMPTOMAI

Rožine visame pasaulyje serga apie 415 milijonai žmonių. Pirmieji ligos požymiai atrodo išties nekaltai, ji pasireiškia švelniu raudoniu. Dažnai aplinkiniai galvoja, kad jos paveikti žmonės yra kuklūs ir susigėdę greitai išrausta, bet tai nėra tikroji raudonio priežastis.
Rožine gali susirgti bet kas, tačiau dažniausiai ji pasireiškia 30 – 60 metų žmonėms, ypač moterims.
Rožinę atpažinti nesunku, užtenka pažiūrėti į veidrodį. Jei veido centrinė dalis (kakta, skruostai, smakras ir nosies galiukas) paraudusi, pastebite išsiplėtusias kraujagysles, uždegimines papules ar pustules, o gal parausvėjusius akių obuolius, tai reiškia, kad tikriausiai jums pasireiškė rožinė.
Rožinė – tai lėtinė būklė, kuri progresuoja bėgant metams, todėl svarbu suprasti, kad kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo lengvesni simptomai bus ateityje.

ROŽINĖS PRIEŽASTYS

Vis dar nėra aišku, kas tiksliai sukelia rožinę, tačiau medikai remiasi trimis galimomis teorijomis. Pirmoji, kad rožine sergantieji turi aukštą katelicidinų lygį, todėl oda yra žymiai jautresnė infekcijoms ir joje greitai prasideda uždegiminiai procesai.
Taip pat manoma, kad rožinę gali išprovokuoti ultravioletiniai spinduliai. Jie sukelia saulės elastozę, išsiplėtusius kapiliarus ir imunosupresiją. Pagrindinis šalutinis poveikis yra angiogenezė – naujų kraujagyslių vystymasis.
Rožinės sukėlėju gali būti ir veido erkutės, kurias turime visi. Jos gyvena odoje prie daugiausiai riebalų turinčių plauko folikulų, tam, kad galėtų misti riebalais. Jei odos barjeras yra pažeistas, veido erkutės prasiskverbia į odą giliau ir taip perneša nešvarumus į plauko folikulus bei juos užkemša.
Rožinę taip pat gali lemti genetiniai faktoriai. Jeigu turite giminaičių, sergančių šia liga, tikėtina, kad ir jūs galite susirgti rožine.

ROŽINĘ PROVOKUOJANTYS VEIKSNIAI

Rožinės aktyvumas nuolatos kinta – kartais ji vos parausvina odą, o jei būklė pažengusi, gali atsirasti stiprus odos raudonis, papulinis bėrimas.
Rožinės simptomus galima sušvelninti, tereikia žinoti, kas ją provokuoja ir vengti šių veiksnių:
1. Karštis. Tikriausiai vienas iš stipriausių rožinę lemiančių veiksnių yra karštis. Stenkitės apsisaugoti naudodami kremą nuo saulės, venkite dirbtinių karščio sukėlėjų, tokių, kaip plaukų džiovintuvas ir gulėjimas karštose voniose ar pirtyse.
2. Stresas. Stenkitės vengti stresinių situacijų, nes jos skatina veido parausvėjimą.
3. Blogai subalansuota dieta. Nevalgykite aštraus, daug prieskonių turinčio maisto ar karštos sriubos.
4. Alkoholis.
5. Tabakas.
6. Intensyvi treniruotė.
7. Dehidratacija. Dėl skysčių trūkumo sausėja oda, todėl ji tampa lengviau pažeidžiama. Rekomenduojama valgyti daug vandens turinčių vaisių ir daržovių bei gerti daug skysčių.
8. Netinkama kosmetika. Netinkama kosmetika gali dirginti odą, todėl pajautus nemalonius pojūčius, geriau jos vengti.

ROŽINĖS TIPAI

Rožinė kiekvienam žmogui yra skirtinga – vienam ji sukelia vos pastebimą rausvumą, o kitam ryškų raudonį, išsiplėtusius kapiliarus ir papules.

Ši liga yra skirstoma į keletą stadijų:
1. Pirma stadija. Ilgalaikė eritema (paraudimas), išsiplėtę kapiliarai, saulės elastozė, jautri oda.
2. Antra stadija. Uždegiminės papulės ir pustulės, kai kuriose vietose jaučiamas deginimo arba niežėjimo jausmas, pastebimos išsiplėtusios poros, dažni uždegimai, odos paraudimas dideliuose odos plotuose.
3. Trečia stadija. Sunkus ir nuolatinis odos raudonumas, uždegiminiai mazgeliai, hiperplazija (intensyvus ląstelių dauginimasis tam tikruose audiniuose) ir edema (skysčių kaupimasis audiniuose), kapiliarų išsiplėtimas ir odos storėjimas.

ROŽINĖS GYDYMAS NAMUOSE

Rožinė – tai odos būklė, lydinti žmogų visą gyvenimą. Ji nėra išgydoma, tačiau tinkamai prižiūrint odą galima ženkliai sušvelninti jos simptomus. Apačioje patariame, kaip reikia rūpintis oda, norint sukontroliuoti rožinę.
• Valykite odą su šiltu vandeniu ir švelniu valikliu, kuris nesausina odos, neturi kvapiklių ir dažiklių.
• Venkite kosmetikos priemonių, kurios turi alkoholio, mėtų, pipirmėčių, eukalipto aliejaus arba kvapiklių.
• Naudokite apsaugą nuo saulės.
• Jei jums nuolat pasikartoja edema, švelniai masažuokite pažeistą odą kiekvieną dieną.
• Jei norite pašalinti nepageidaujamus plaukus, neskuskite jų skutimosi peiliukais, naudokite elektrines skutimosi priemones.
• Venkite maisto produktų, kurie išplečia kraujagysles (aštrus ir daug prieskonių turintis maistas).
• Jeigu jus apima karščio banga, įsidėkite ledo gabaliuką į burną – tai padės šiek tiek atvėsti ir neišplėsti kraujagyslėms.
• Naudokite tinkamą kosmetiką, kuri reguliuoja raudonį ir pagerina odos išvaizdą.

ROŽINĖS GYDYMAS MEDIKAMENTINĖMIS PRIEMONĖMIS

Rožinės simptomus geriausiai sumažina tepami receptiniai kremai arba geriami vaistai. Jie turėtų būti parenkami pagal simptomų intensyvumą.
• Brimonidinas sutraukia odoje esančias išsiplėtusias kraujagysles. Deja, šio vaisto veikimas yra laikinas, nes efektas trunka tik 12 valandų, todėl juo reikia teptis kasdien.
• Azelaino rūgštis yra viena iš efektyviausių priemonių rožinės simptomams mažinti. Ji ypač veiksmingai mažina veido odos uždegimus ir bėrimus. Priemones su azelaino rūgštimi reikia tepti du kartus per dieną – ryte ir vakare, vartoti tol, kol pastebimas norimas rezultatas. Įprastai ženklus pagerėjimas pasiekiamas po maždaug 4 gydymo savaičių, rūgštį saugu naudoti net keletą mėnesių.
• Metronidazolis skiriamas tepti odą nuo paraudimo, rožinės sukeltų spuogų, mažų papulių nosies srityje ar plonų raudonų linijų, atsiradusių dėl kapiliarų išsiplėtimo. Tai vietinį poveikį turintis antibiotikas. Šį vaistą reikia tepti du kartus per dieną ant pažeistos odos plotų, o vidutinė gydymo trukmė yra apie 3 – 4 mėnesiai.
 Ivermektiną reikia tepti kartą per dieną ant kaktos, smakro, nosies ir skruostų. Jis taip pat priklauso vietiškai veikiančių antibiotikų grupei. Reikia vartoti bent 3 mėnesius, o pagerėjimas pastebimas po mėnesio.
• Kartais rožinei skiriami netgi geriamieji antibiotikai, įprastai – doksiciklinas. Jis mažina uždegimą, efektas pastebimas po 8 savaičių, ir yra saugus naudoti ilgą laiką (iki pusės metų).

Nors bėgant laikui rožinės simptomai darosi vis ryškesni, nerimauti neverta, nes naudojant tinkamas priemones įmanoma ją kontroliuoti ir sušvelninti simptomus.
Jei norite pagerinti odos būklę ir savijautą bei kontroliuoti rožinės simptomus, rekomenduojame naudoti kosmetikos priemones su azelaino rūgštimi. Daugumoje kosmetikos priemonių naudojamos nedidelės šios rūgšties koncentracijos, todėl siekiant maksimalių rezultatų, taip pat vertėtų apsilankyti pas kosmetologą, kuris galėtų atlikti efektyvias procedūras naudojant profesionalias priemones su azelaino rūgštimi.

Sesderma AZELAC linija be azelaino r. turi ir azeloglicino, tikrojo margainio ekstrakto, drėkinančios hialurono rūgšties, odą šviesinančių pigmentų bei sudirgimą mažinančio liposominio fitosfingozino. Tai puikus derinys esant rožinei, įvairiems odos paraudimams ar į aknę linkusiai odai.

Daugiau apie priemones galite rasti ČIA.

Reikia kosmetologo konsultacijos? Mūsų partnerių sąrašą rasite ČIA.

Rekomenduojamos priemonės:

  • Sesderma Azelac drėkinamasis kremas, 50 ml
  • Sesderma Azelac losjonas, 100 ml
  • Sesderma Azelac drėkinamasis gelis, 50 ml

NOON Aesthetics profesionalios dermakosmetikos asortimente taip pat yra kelios priemonės, tinkamos rožinės paveiktos odos priežiūrai. Šias priemones Jums gali rekomenduoti tik profesionalai, dirbantys su šia kosmetika. 
 

 

Prekės
Prekių pagal paskutinį paieškos kriterijų nerasta.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Patvirtinkite, kad sutinkate su medexy.lt slapukų naudojimo politika.